Sylwester we Francji

Prezenty świąteczne
Baza prezentów
Poznaj Kraków
Toruń dla Ciebie

Sylwester w Paryżu lub we francuskich Alpach najczęściej wybierany jest przez turystów ciekawych świata. Pomimo, że są to imprezy z "górnej półki" najlepsze są wykupione już 3 miesiące naprzód. Swoją kulturą, kuchnią i elegancją Francja przyciąga ludzi ze wszystkich krajów, także podczas sylwestra.

Sylwester w Paryżu  - pokazy sztucznych ogni nad Sekwaną

Imprezy sylwestrowe w Paryżu

Wielu Polaków wybierze sylwester 2013 za granicą, a duża częśc w Paryżu. Razem z tysięcznymi tłumami francuzów i obcokrajowców będą go świętować na Polach Elizejskich, pod wieżą Eiffla oraz w licznych restauracjach. Zorganizowany sylwester w Paryżu to zazwyczaj 5-7 dniowe imprezy wyjazdowe ukierunkowane na zwiedzanie. A nikogo nie trzeba przekonywać, że w Paryżu jest bez liku ciekawych i sławnych miejsc oraz zabytków światowej sławy.

Pod Wieżą Eiffla corocznie odbywa się największy sylwester we Francji

Będziesz mieć okazje wjechać na Wieżę Eiffla, zwiedzić Luwr, Centrum Pompidou, przejść się Polami Marsowymi, zobaczyć Sorbone, Panteon, Łuk Triumfalny, Katedre Notre Dame. Możesz także zwiedzić wzgórze Montmartre, Wersal oraz zamki pod Paryżem. Nie należy także zapominać o Placu Pigalle oraz kabarecie Moulin Rouge.

 

Zorganizowany przez biura turystyczne wieczór sylwestrowy w Paryżu na ogół rozpoczyna się kolacją w restauracji. W trakcie wieczoru poznasz typową kuchnie francuską oraz popularne wina, a także będziesz mógł wziąść udział w degustacji serów. Popularnym przysmakiem są ostrygi, a na przystawkę możesz spodziewać się pasztetu foie gras oraz oryginalnie przyrządzonej polędwicy wołowej. W restauracji podczas wieczoru będzie dominować muzyka francuska, natomiast na sali tanecznej muzyka mechaniczna. Przed północą na ogół wszyscy opuszczają restauracje po to, aby Nowy Rok przywitać na Polach Elizejskich i tam też spędzić resztę nocy.

 

Romantyczny sylwester w Paryżu
 
Jeśli sylwester w Paryżu to konieczne oryginalne kreacjeA może sylwester we francuskich  Alpach?Sylwester we francuskich Alpach na stoku

Sylwester we Francji obchodzony jest przez większość mieszkańców poza domem. Młodsze pokolenie świętuje sylwester w dyskotekach i klubach. Natomiast starsi w restauracjach, kabaretach i teatrach. Bardzo ciekawą propozycją zarówno dla mieszkańców jak i turystów jest sylwester w Paryżu poczas rejsu statkiem po Sekwanie. Uroczysta kolacja na pokładzie oraz możliwość oglądania pokazu fajerwerków, których blask oświetla powierzchnie rzeki pozostawiają niezapomniane wrażenia. Jeśli interesuję Cię ta forma spędzenia sylwestra to więcej szczegółów możesz znaleźć na stronie Bateaux Parisiens lub Batobus Paris.

 

Sylwester w Alpach

Sylwester we Francji dla aktywnych to oczywiście sylwester w Alpach francuskich. Przepiękne widoki lodowców, fantastyczne warunki narciarskie panujące w snowparkach, szerokie trasy, liczne kolejki oraz wyciągi oraz doskonała komunikacja i baza hotelowo-gastronomiczna - to właśnie jest sylwester w Alpach! Oprócz tradycyjnych sportów zimowych w Alpach czeka na Ciebie moc innych atrakcji, gdzie indziej nie spotykanych. Kuliki z psim zaprzęgiem, budowa igloo, gril na stoku, gra w piłkę na śniegu - to zaledwie początek. Dla szukających dużych wyzwań przygotowano takie atrakcje jak nurkowanie pod lodem lub konkursy narciarstwa akrobatycznego. Jak widzisz wybierając sylwester w Alpach na pewno nie będziesz się nudzić. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat wypoczynku w Alpach to odwiedź strony www popularnych miejsc: Tignes, Les 2 Alpes, Alpe D`Huez, La Plagne, Val d`Isere, Val Thorens.

 
 
   
   
 
 
Copyright 2007-2011 by esylwester.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone | Kopiowanie całości i fragmentów bez zezwolenia zabronione
 
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape